Сертифікація вчителів у 2019 році – що відомо сьогодні

Кабінетом Міністрів затверджений план заходів на 2017—2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа». Один із його пунктів – «підвищення соціального статусу вчителя». Робити це збираються за допомогою системи добровільної сертифікації. Впроваджувати її планують у два етапи:

  • IV квартал 2018 р. – сформувати політику та розробити механізм підвищення соціального статусу вчителя на основі системи добровільної сертифікації
  • Протягом 2019—2020 років – реалізувати політику та впровадити механізм підвищення соціального статусу вчителя на основі системи добровільної сертифікації.

ЩО ТАКЕ СЕРТИФІКАЦІЯ?

Згідно із законом (новий Закон про освіту, стаття 51), сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. Сертифікація:

  • Добровільна – ініціювати її може лише сам педагогічний працівник
  • частина системи зовнішнього забезпечення якості освіти
  • забезпечувана МОН України
  • буде проводитися спеціально уповноваженими державою установами
  • відзначає успішне проходження сертифікатом.

СЕРТИФІКАЦІЯ = АТЕСТАЦІЯ?

У законі визначено, що успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації. Однак ці процедури не можна вважати тотожними. Правила не змінилися – атестацію, як і раніше, забов’язані проходити всі педагогічні працівники, мінімум раз на п’ять років. Строк же дії сертифіката – три роки.

ЩО ДАЄ СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛЯ?

З першого січня 2017 року набуде чинності частина 5 статті 61, що передбачає 20% доплати педагогічним працівникам, які пройшли добровільну сертифікацію: “Педагогічний працівник, який пройшов сертифікацію, отримує щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката”. Також сертифікований вчитель має право впроваджувати та поширювати методики компетентнісного навчання та нових освітніх технологій. МОН обіцяє педагогам, що пройшли сертифікацію, участь у інституційному аудиті інших закладів освіти та розробці й акредитації освітніх програм.

Про освіту
Стаття 51. Сертифікація педагогічних працівників

  1. Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.
  2. Сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою.
  3. Формування та забезпечення функціонування системи сертифікації педагогічних працівників здійснює центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Процедуру сертифікації педагогічних працівників здійснюють спеціально уповноважені державою установи, положення про які затверджує Кабінет Міністрів України.

  1. За результатами успішного проходження сертифікації педагогічному працівнику видається сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником.
  2. Педагогічні працівники, які отримують доплату за успішне проходження сертифікації, впроваджують і поширюють методики компетентнісного навчання та нові освітні технології.

Педагогічні працівники, які мають сертифікат, можуть залучатися до проведення інституційного аудиту в інших закладах освіти, розроблення та акредитації освітніх програм, а також до інших процедур і заходів, пов’язаних із забезпеченням якості та впровадженням інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти.

  1. Положення про сертифікацію педагогічних працівників розробляються центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади освіти, та затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Детальніше: http://kodeksy.com.ua/pro_osvitu/statja-51.htm

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s